Trabzon Gayrimenkul Değerleme

Doğu Karadeniz’in en büyük ili Trabzon, yabancıya satışta sağlanan kolaylıkla, Arap turistlerin yoğun talebi ile karşılaştı.

Karadeniz sahil şehri olan Trabzon 4.662 km2 yüzölçüme sahiptir. 18 ilçeye sahip olan Trabzon’un nüfusu, 2018 sayımına göre 807.903’tür. Giresun, Rize, Gümüşhane, Bayburt şehirleriyle komşudur.

Tarih, Kültür ve Turizm

Trabzon; konuşma dili, yemeği çeşitliliği ve yaşam kültürü ile oldukça farklılaşmaktadır. Tarihi yapılar ve doğal güzelliği, ili bir çekim merkezi yapmaktadır.

Sümela Manastırı, Ayasofya müzesi, Kaymaklı Manastırı (Amenapırgiç Ermeni Kilisesi), Kızlar (Panagia Theoskepastos) Manastırı, Gregorios Peristera (Hızır İlyas)Manastırı, Kızlar (Panagia Kerameste) Manastırı, Vazelon Manastırı gibi tarihi ve turistik yapıya ev sahipliği yapan Trabzon’da pek çok tarihi kilise ve cami de bulunuyor.

Trabzon Sanayi

Trabzon‘dan büyük çağlı bir sanayi oluşu bulunmamaktadır. Valilik kaynaklı bilgilerde; “şehrin en önemli imalat sanayi kuruluşu, 1992 yılında özeleştirilen 455 bin ton/yıl kapasiteli Çimento Fabrikasıdır. Bunun haricindeki imalat sanayi kuruluşları daha çok tarımsal ürünleri işlemeye yönelik küçük ve orta ölçekli işletmelerdir.
İl’de imalat sanayinde sayılabilecek belli başlı alanlar un ve kepek, süt mamulleri, balık yağı ve unu, hazır giyim, mefruşat, ayakkabı, kereste, beton direk, lastik ve plastik ürünler, PVC boru, bakır, çinko, kurşun, alüminyum, boru, galvanizli saç, tuğla, metal, otomobil yan sanayi ve cerrahi dikiş malzemesi imalatıdır. ” denilmektedir.

Yabancıya Gayrimenkul Satışı

Yabancıya sağlanan vatandaşlıkla birlikte artan konut satış oranları, Trabzon‘a Arap kökenli yabancının ilgisini de artırmıştır. Konut, arsa ve arazi alımı ile Trabzon’a yatırım yapan Arap kökenli turist bölge gayrimenkul değerlerini de artırmıştır.

Trabzon Gayrimenkul Değerleme

İç ve dış turizm ile bölgenin en fazla turist çeken ili Trabzon, yabancıya satışta sağlanan kolaylıklar ile de gayrimenkulde değer kazanan illerin başında gelmektedir. Trabzon ili arsa, arazi, konut ve ticari gayrimenkul taleplerinizin değerlemesi için, 0 216 384 42 27 nolu telefondan, Bilge Değerleme ile irtibat kurabilirsiniz.