Bizi Takip Et:

Bilge Gayrimenkul Değerleme A.Ş.

Gayrimenkul Değerleme, Gayrimenkul Ekspertiz, Konut Değerleme.

Home Gemi Değerleme

Gemi Değerleme

Gayrimenkul kapsamında yer alan her türden deniz taşıtları ve yüzer tesislerin değerleme çalışmaları yapılmaktadır.

Deniz taşıtları kapsamında;

 

Ticari gemiler

-Kuru yük gemileri
-Tankerler
-Konteyner gemileri
-Ro-Ro gemileri

 

Yolcu gemileri

-Kruvaziyer tipi yolcu gemileri
-Hafif yolcu gemisi
-Feribot
-Şehir Hatları gemisi
-Deniz Otobüsü
-Yolcu Motoru

 

Günlük gezinti tekneleri

-Yatlar
-Motoryatlar
-Guletler
-Yelkenli tekneler
-Sürat tekneleri
-Gezi teknesi
-Bot / Jet Ski
-Balıkçı tekneleri

 

Gemi yatırım kararlarını etkileyen en önemli etken gelecekteki risklerin tahmin edilememesidir. Gemi yatırımlarında, ilk yatırım maliyetinin yüksek olması, faaliyette bulunan pazarın değişken olması, sektörde risklerin ve belirsizliklerin bulunması gemi değerlemenin önemini arttırmaktadır.

 

Ticari nitelikli gemilerin değerlemesi yatırımın büyüklüğü dikkate alındığında önem arz etmektedir.

 

Gelir getiren bir varlığın değeri, onun gelecekte öngörülen kazançlarının iskonto edilmiş değeridir. Bir geminin gelecekteki kazançların bugüne indirilmiş değeri onun toplam şimdiki değeri olarak ifade edilir. İskonto oranı ya da faiz oranı bir geminin satın alma maliyetini onun gelecekte sağlayacağı kazançlarına eşitleyen orandır. Toplam yatırımlar bilindiğinde, bir projenin getiri oranı sermaye maliyetinden yüksek ise yatırımın yapılabileceği öngörülmektedir. Değerleme raporları ile geminin değer tespitine yönelik olarak makine üreticileri ve 2. el piyasaları incelenerek piyasa araştırmaları yapılır, firmadan temin edilen evraklar incelenerek gerekli analizler yapılarak değer tespitine yönelik araştırmalar yapılır.

 

Gemi ekspertiz raporu hazırlanması konusunda dikkat edilecek birçok husus yer almakta olup, özellikle gemi değerine etki eden gemi inşa maliyeti, geminin navlun getirisinin ortalaması, ileriye dönük navlun tahminleri, geminin kondisyonu ve geminin yaşı, geminin kalan ekonomik ömrü, işletme giderleri, operasyonel masraflar, bakım giderleri, klas ve bayrak/liman devleti kurallarına istinaden kısıtlamaları vb. birçok faktörün göz önüne bulundurulması profesyonel bir bakış açısı ile bu verilerin irdelenmesi gerekmektedir. Hazırlanan gemi değerleme raporu ile yatırımcının yatırım kararı alması veya yatırımdan vazgeçmesi konusunda karar almasına yardımcı olmaktadır.

 

Bilge Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. teknik kadrosunda yer alan Makine Mühendisleri ile Gemi Değerlemede uzman partnerlerimizle, yatırım projelerinizi, bilimsel ve objektif veriler ışığında değerlendirerek analizlerini yapar, detaylı raporlar hazırlar ve sizlerin bilgisine sunar.

Gayrimenkul Değerleme Başta Olmak Üzere; Arsa Değerleme, Otel Değerleme, Benzin İstasyonu Değerleme, Gemi Değerleme, Gayrimenkul Projelerine Danışmanlık, Fizibilite Çalışmaları ve Araştırma Hizmetleri İçin Bizi Arayabilir, Aşağıdaki Değerleme Talep Formunu Doldurabilirsiniz. Size Kısa Sürede Dönüş Sağlanacaktır.

Tel:  +90 216 384 42 27

Değerleme Talep Formu

    Talep Eden:
    Gayrimenkul Bilgileri