Bizi Takip Et:

Bilge Gayrimenkul Değerleme A.Ş.

Gayrimenkul Değerleme, Gayrimenkul Ekspertiz, Konut Değerleme.

Home Değerleme Raporu Yaptırın İçiniz Rahat Etsin

Değerleme yaptırın, İçiniz rahat etsin.

Değerleme raporu ile satın almayı ve/veya teminat altına almayı düşündüğünüz gayrimenkulün üzerinde taşınmazın tasarrufunu kısıtlayacak ipotek, haciz şerh vb. takyidatların olup olmadığını öğrenerek yatırım kararınızı gözden geçirebilirsiniz. Taşınmaz üzerinde taşınmazın satışına veya teminat altına alınmasına engel bir durum olması durumunda söz konusu taşınmaz için zaman ve maddi kayıp yaşamadan kararınızı değiştirebilirsiniz.

Satın almayı düşündüğünüz gayrimenkulün adil piyasa değeri ile taşınmaza yakın konumda yer alan benzer özellikteki taşınmazların satış değerleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Böylelikle taşınmazın piyasa değeri hakkında daha fazla bilgi edinmiş olabilir, değerinin çok üzerinde bir bedel ödemekten ve/veya piyasa değerinin altında olan bir fırsatı kaçırmaktan kurtulabilirsiniz.

Satın almayı ve/veya teminat altına almayı düşündüğünüz gayrimenkulün size gösterilen taşınmaz olup olmadığını, projesiyle uyumlu inşaa edilip edilmediğini öğrenebilirsiniz. Değerleme raporu ile birlikte başka bir kişi adına kayıtlı daire alma ihtimalinizi ortadan kaldırabilir ayrıca size yerinde gösterilen örneğin 3+1 dairenin projesinde de aynı ebatlarda olup olmadığı ve proje dışında bina ortak kullanım alanından taşınmaza eklenen ileride dava konusu olabilecek hukuki durumları da önlemiş olursunuz.

Günümüzde site yapılanmaları içerisinde yer alan sosyal donatı alanları önem arzetmektedir. Site içerisindeki kapalı otopark alanları, spor salonları, yüzme havuzları vb. sosyal donatı alanları üretici firmalar tarafından site içerisindeki gayrimenkullerin alanlarına eklenerek pazarlanmaktadır. Söz konusu alanlar site içerisindeki tüm paydaşların ortak kullanım alanlarıdır. Değerleme raporu ile satın almayı düşündüğünüz gayrimenkulün ortak alanlar haricindeki gerçek kullanım alanı hakkında bilgi sahibi olup yatırım kararınızı kolaylaştırabilir. Örneğin site içerisinde konumlu taşınmazın ortak kullanım alanın site kullanımında başka bir parsel üzerinde yer alması ve bu durumun tapu kaydında bulunması yatırımınız için bir risk teşkil etmeyeceği gibi başka bir parselde yer alan tapu kaydında belirtilmediği durumlarda söz konusu parselin ilerideki dönemlerde satılıp size bir maddi kayba yol açabilir.

değerli konut vergisi bir yıl ertelendi vergi oranları değişti

Satın almayı ve/veya teminat altına almayı düşündüğünüz gayrimenkulün bağlı bulunduğu belediyesinde yapılacak inceleme ile taşınmaz üzerinde herhangi bir para cezası ve/veya yıkım kararı olup olmadığını öğrenebilir, riskleri ve doğabilecek maddi kayıpları önlemiş olursunuz.

Satın almayı düşündüğünüz gayrimenkulün kaç yılında inşa edildiğini, ruhsat ve iskan durumunu öğrenmiş olursunuz. Rapor içinde ayrıca taşınmazın güncel imar durumu da belirtilmektedir. Kentsel dönüşüm kapsamında yatırım için almayı düşündüğünüz ekonomik ömrü azalmış yapıların güncel kat ve binadaki daire sayıları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Örneğin 7 katlı 21 daireli bir binanın güncel imar durumunun 5 kat olarak değiştirilmiş olması binanın yenilenmesi durumunda bir hak kaybına yol açabileceği gibi, 3 katlı 9 daireli bir bina da ise mülk sahibine bir hak kazancı elde edebilmektedir. Kentsel dönüşüm kapsamında yenilecek binanızdaki mevcut haklarınız ile dönüşüm sonrası haklarınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Değerleme raporu ile bir hak kaybı olup olmadığını öğrenebilir, riskleri ve doğabilecek maddi kayıpları önlemiş olursunuz.

Kiralamayı düşündünüz ticari gayrimenkulün adil kira değeri ile taşınmaza yakın konumda yer alan benzer özellikteki taşınmazların kira değerleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Böylelikle taşınmazın piyasa kira değeri hakkında daha fazla bilgi edinmiş olabilir, değerinin çok üzerinde bir kira ödemekten ve/veya kira değerinin altında olan bir fırsatı kaçırmaktan kurtulabilirsiniz

Ticari olarak satın almayı ve/veya teminat altına almayı düşündüğünüz gelir getiren mülk kapsamındaki akaryakıt istasyonu, otel vb. taşınmazların finansal analizi yapılarak taşınmazın gelirlerine ilişkin resmi veriler üzerinden analiz yapma şansına sahip olabilirsiniz.