Esenyurt Gayrimenkul Değerleme

İstanbul’un en fazla konut satılan ilçesi Esenyurt, gayrimenkulde yatırım dönüşümü en kısa ilçelerdendir.

İstanbul’un Avrupa Yakası ilçelerinden olan Esenyurt, 277 km2 yüzölçüme sahiptir. 44 mahalleden meydana gelen ilçe İstanbul’un en kalabalık ilçelerindendir.

Esenyurt Lokasyon ve Ulaşım

Gayrimenkulde Avrupa Yakasının en hareketli ilçesi olan Esenyurt; Avcılar, Başakşehir ve Büyükçekmece ilçeleri ile sınırdır. İlçeye Tem otoyolu ve E-5 karayolu ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Toplu ulaşım ve Metrobüs ile ulaşım imkanı bulunan Esenyurt bölgesinde hali hazırda metro ile ulaşım sağlanamamakla birlikte, çalışmalar devam etmektedir.

Esenyurt İlçesi Gayrimenkul Yatırımı

Esenyurt İstanbul’un en fazla gayrimenkul projesi geliştirilen ve konut satışının gerçekleştiği ilçedir. Konut fiyatlarında belirleyici olan arsa fiyatlarının ilçe konumu nedeniyle nispeten merkez bölgelere göre uygun oluşu, müteahhit firmaların bölgeye ilgisini arttırmıştır. Konut fiyatlarının da ulaşılabilir fiyatlarda olması, orta ve dar gelirlinin de bölgeye talebini artırmıştır. Bölge için oluşan arz talep dengesi, ilçe gayrimenkul trendini yükseltmiştir.

Esenyurt Konut Satışları

Esenyurt aylık ve senelik satışlarda diğer ilçelerden açık ara en yüksek konut satışı gerçekleşen ilçe olma özelliğindedir. 2017 yılı tamamında 39.676 konut satılan ilçede 2018 yılında 36.560 konut satılmıştır. Aylık olarak 3 bin konut satış ortalamasına sahiptir.

Esenyurt Gayrimenkul Değerleme

Esenyurt ilçesi gayrimenkul yatırımında en kısa sürede dönüşüm sağlayan ilçelerdendir. Merkez bölgelerdekikonut fiyatlarına nazaran daha uygun fiyatlı konut edinme imkanı bulunan ilçeye, orta ve dar gelirlinin alım yapabiliyor olması, bölge gayrimenkul değerlerini arttırmıştır.

Lokasyonu itibariyle yatırımcı için de cazip olan ilçeye metro ulaşım projesi devam etmektedir. İstanbul Havalimanına da yakın konumda bulunan ilçe, bu bu özellikleri ile yatırımcısına kazandırmaktadır.

Esenyurt ilçesi sahip olduğu gayrimenkul potansiyeli ile birlikte, İstanbul’un en fazla konut mağduru ve yarım kalmış projesine de ev sahipliği yapmaktadır. Esenyurt ilçesi gayrimenkul taleplerinde mutlaka değerleme raporu talep etmek gerekir. Sağlıklı bir gayrimenkul alışverişinde gerekli olan değerleme raporuna için, 0 216 384 42 27 nolu telefondan Bilge Değerleme ile iletişim kurabilirsiniz.