Denizli Gayrimenkul Değerleme

Denizli, Türkiye’nin Ege Bölgesi içerisinde olan ve nüfusu 1 milyon üzerinde olan bir kenttir.

Türkiye’nin 25. kalabalık şehri olan Denizli tekstil sanayinin kritik şehirlerinden biridir. 12.134 km’ yüzölçüme sahip olan Denizli; Aydın, Manisa, Muğla ve Uşak ile sınırdır.

Denizli; Pamukkale, Merkezefendi, Çivil, Acıpayam, Tavas, Honaz, Sarayköy, Buldan, Kale, Çal, Çameli, Serinhisar, Bozkurt, Güney, Çardak, Bekili, Beyağaç, Babadağ, Baklan ilçelerinde oluşur.

Denizli Turizm

Türkiye’nin en çok bilinen turizm bölgelerinden Pamukkale Trevertenleri, Denizli’de bulunmaktadır. Kaynak sularının kireçlerinden oluşan Pamukkale Travertenleri Unesco Dünya Kültürel Miras Listesinde yer alır; hem Doğal ve hem de Arkeolojik sit alanıdır.

Ayrıca; Hierapolis Antik Kenti ve Laodikea Antik Kenti, Anaua Antik Kenti, Tripolis Antik Kenti, Heraklia Salbacea Antik Kenti ile de tarih turizmi için bir çekim merkezidir.

Kentin pek çok noktasında çıkan kaynak sularının üzerinde kurulan tesisler ile, sağlık turizmi için de ziyaret edilen bir kenttir.

Denizli Konut Satışları

Markalı konut üreticilerinin Anadolu açılımı kapsamında hedef şehirlerinden olan Denizli’de son yıllarda markalı projelerin yükselmektedir. Teknik Yapı, “Evora” markası ile Denizli‘de hayata geçirdiği Evora Denizli sonrasında, Sinpaş’ta bölgede proje geliştirmiştir.

Nüfusu itibariyle markalı proje üreticilerinin radarındaki kent olan Denizli’nin son üç yıllık konut satışlarına bakıldığında 2017 ve 2018 yıllarında göreceli bir artış yaşandığı görülür. Aşağıda son üç yılın satışlarını görebilirsiniz…

  • 2016: 14.977
  • 2017: 18.149
  • 2018: 18.107

Denizli Gayrimenkul Değerleme

Tarih ve sağlık Turizmi ve Tekstil ağırlıklı sanayisi ile kalabalık bir popülasyona sahip olan Denizli’deli bütün gayrimenkul değerleme talepleriniz için 0 216 384 42 27 nolu telefondan iletişim kurabilirsiniz.