Bursa Gayrimenkul Değerleme

Marmara Bölgesi sınırlarında ve Marmara Denizi’ne kıyı olan Bursa ili, 2.901.396 nüfusuyla Türkiye’nin en kalabalık dördüncü ilidir.  2016 Dünya Yaşanabilir Şehirler sıralamasında Dünya’da 28. Türkiye’de 1. sırada yer alan Bursa, bir endüstri şehridir.

Bursa Gayrimenkul Satışları

Sanayi ili olması nedeniyle uzun yıllardır dışarıdan göç alan bir şehir olan Bursa ili yabancı talebinin yoğun olduğu illerdendir. Bursa konut satışlarının son üç yılı;

2016: 52.436

2017: 56.192

2018: 51.362

Şeklinde gerçekleştiği görülmektedir. 2018 yılında 39 bin satış olarak gerçekleşen yabancıya konut satışının üçüncü sırasında, 2.720 satış ile Bursa gelmektedir.

Bursa Gayrimenkul Yatırımı

Markalı konut üreticilerinin Anadolu’ya açılma hedefi kapsamında Bursa’ya yöneldikleri görülmektedir. Bursa’nın orman dokusu, Marmara Denizine olan kıyısı ve yabancı için tercih edilmesi; markalı üreticileri bu bölgeye yönelmiştir.

Bursa’da yapılan yeni ve yüksek oranlı gayrimenkul projelerinin büyük çoğunluğunun, Nilüfer ilçesi sınırlarında yapıldığı görülmüştür. Sinpaş, Sur Yapı, Eroğlu gibi İstanbul’un önemli firmalarının Bursa Nilüfer bölgesinde yeni projeleri mevcuttur.

Bursa Gayrimenkul Değerleme

Bir sanayi ili olan Bursa’da kentsel dönüşümden doğan bir gayrimenkul hareketi mevcuttur. Ayrıca; bir sanayi ili olan Bursa’nın gayrimenkul  kategorisinde sanayi arsası ve sanayi gayrimenkullerinin piyasada rağbet görmesi, bölgenin gayrimenkul portfolyosunu genişletmektedir.

Bursa için kentsel dönüşüm değerleme, konut değerleme, sanayi gayrimenkulleri değerleme raporu taleplerinizde, Bilge Değerleme’den destek alabilirsiniz.