Çekmeköy Gayrimenkul Değerleme

İstanbul Anadolu Yakası ilçelerinden olan Çekmeköy, 2009’da ilçe hüviyetine kazanmış yeni ilçelerdendir.

Ümraniye ilçesine bağlı bir belediye iken, son ilçe düzenlemeleri ile İlçe hüviyeti kazanan Çekmeköy ilçesi, 202 km2 yüzölçüme, 251 bin nüfusa sahiptir. Ümraniye, Sancaktepe ve Şile ilçeleriyle sınır olan Çekmeköy’ün yüzölçümü içerisinde büyük ormanlık alanlar yer almaktadır.

Çekmeköy Ulaşım

Çekmeköy ilçesine ana ulaşım karayolu, Şile karayoludur. Çoğunlukla bilinen ve kullanılan Şile Yolu, ilçedeki yaşam yoğunluğu olan merkezden ve bütün mahallelerinin tam ortasından geçmektedir. İlçe, Tem otoyolu Dudullu kavşağına da sadece bir kaç km mesafededir. Yeni hizmete giren ve Yavuz Sultan Selim Köprüsüne ulaşımı sağlayan Kuzey Çevreyolu ilçe sınırlarından geçmekte ve bağlantı sağlanmaktadır.

Toplu ulaşım alternatifleri zengin olan ilçeye son olarak hizmete giren Üsküdar-Çekmeköy metro hattı ile raylı ulaşım imkanı da sağlanmıştır.

Çekmeköy Sanayi

Ümraniye ilçesi sınırlarında kalan Dudullu Organize Sanayi içerisindeki İMES, MODOKO, Des Oto Sanayi bölgeleri, Çekmeköy ilçesi lokasyonunda ve bir kaç dakikada ulaşım imkanı bulunan iş alanlarıdır.

Çekmeköy Konut Yapı Durumu

İlçe hüviyetini kazandığı andan itibaren Çekmeköy‘ün yıldızı parlamıştır. İkinci köprüye yakınlığı sebebiyle yaşam için tercih edilen Çekmeköy’e markalı proje üreten firmaların yoğun ilgisi bu tarihten itibaren başlamış; villa ve maralı proje üretimi hız kazanmıştır. Yatırım amaçlı gayrimenkul almak için de tercih edilen Çekmeköy, metro inşaatı, kuzey çevreyolu projelerinin ilan edildiği tarihten bitimine kadar, yatırımcısına büyük kazanç sağlamıştır.

Anadolu Yakasının en yeşil alanlarından ve merkezi ulaşım yollarına yakın konumu nedeniyle tercih edilen Çekmeköy’ün yapı tipinde, villa tipi yapıların yoğunluğu görülmektedir.

Çekmeköy Konut Satışları

2009-2013 yılları arasında düşük gelir grubu konut ihtiyacına hitap eden Çekmeköy konut fiyatları, ulaşım projeleri, markalı proje firmalarının bölgeye yaptıkları gayrimenkul projeleri ve vatandaşım talebiyle birlikte hızlıca artış göstermiştir.

2017 yılında 5.362 konut satışı gerçekleşen Çekmeköy’de bu rakam 2018’de 5.838’e yükselmiştir.

Çekmeköy Gayrimenkul Değerleme

Ulaşım akslarına, toplu ulaşıma yakınlığı veya uzaklığı, konut yapı tipi ile fiyat farklarının yüksek olduğu Çekmeköy’de gayrimenkul değerleme talepleriniz için 0 216 384 42 27 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.