Beyoğlu Gayrimenkul Değerleme

beyoğlu gayrimenkul değerleme

Beyoğlu Tarihi

İstanbul Avrupa Yakasının Boğaza ve Haliç’e kıyı ilçesi olan Beyoğlu, 8.76 km² yüzölçüme sahiptir. 45 mahalleden oluşan Beyoğlu ilçesi, Dünyanın en kalabalık, tarihi dokuya sahip ve canlı caddelerinden İstiklal Caddesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. 2016 itibariyle 238 bin nüfusa sahiptir.

Beyoğlu, Galata’dan gelen Hıristiyanlarla yabancıların, elçilikler dolaylarına ve o zamanlar “Grand Rue de Pera” denilen İstiklal Caddesi boyunca yerleşmesiyle Avrupa kenti görünümünde bir yerleşme olarak ortaya çıktı. 18 yüzyıl sonlarında Beyoğlu yapı özelliğine bakınca, İstiklal Caddesi’nde, yapıların tamamı taş veya tuğla ya da alt katları taş ve üstleri ahşap şeklindedir. Beyoğlu, genel olarak 19. yüzyılda gelişmiştir. Bu gelişmenin nedeni, bu döneme Osmanlı dış ticaretinin daha önceki dönemlerde görülmemiş boyutlarda büyümesi ve ulaşımın gelişmiş olmasıdır.

Turizm – Eğlence

Beyoğlu ilçesi, içerisinde barındırdığı tarihi yapılar ile yerli ve yabancı turist için önemli ziyaret merkezlerindendir. Galata Kulesi, Bankalar Caddesi, Çiçek Pasajı, Galata Mevlevihanesi, Aynalıkavak Kasrı, Karaköy Palas, tarihi camiler ve kiliseler ile tam tarihi mozaiktir.

Yaşamın 24 saat devam ettiği bir yer olan Beyoğlu, İstanbul’un eğlence merkezi olma özelliğine de sahiptir. Özellikle yabancı turistin gezi ve konaklama için tercih ettiği ilçe, buna paralel olarak eğlence sektörünü de beraberinde geliştirmiştir.

Ulaşım

Beyoğlu ilçesi İstanbul’un deniz üzerinden en fazla lokasyona ulaşım sağlanabilen ilçesidir. Boğaz kıyısı ve Haliç üzerinden vapur-motor ile ulaşım sağlanabilen Beyoğlu’na kara ulaşımı ve raylı sistem ulaşımı da bulunan nadir ilçelerdendir.

Beyoğlu’nda Kentsel Dönüşüm

Eski yapı stoğu en yoğun ilçelerden olan Beyoğlu’nda Tarlabaşı ilk kentsel dönüşüm bölgesi oldu. Çalışmaların devam ediyor olduğu ve dönüşümün gözle görülür hale geldiği Tarlabaşı’ndan sonraki hedef ise Okmeydanı için hedeflenen bir dönüşüm projesidir.

Beyoğlu Gayrimenkul Değerleme

Tarihi yapı sayısı yüksek olan Beyoğlu gibi bir ilçede gayrimenkul değerleme yaparken standart prosedürler dışında, yapının yaşı, koruma altında olup olmadığı, çevre binaların durumu gibi etkenlerde önem kazanıyor. Beyoğlu’nda gayrimenkul değerleme yapabilmek için, Beyoğlu’nu tarihiyle birlikte biliyor olmakta gerekiyor.

Beyoğlu ilçesinde gayrimenkul değerleme talepleriniz için, 0 216 384 42 27 nolu telefondan bizimle iletişim kurabilirsiniz.