Beylikdüzü Gayrimenkul Değerleme

İstanbul Avrupa Yakasının batı kesimindeki ilçelerinden Beylikdüzü ilçesi, 360 km2 yüzölçümüne sahiptir. 10 mahallesi olan Beylikdüzü  İstanbul’un gecekondu yapılaşması olmayan nadir ilçelerinden birisidir. Toplu konut projeleri ve lüks sitelere ev sahipliği yapan ilçede belediyenin yaptığı araştırmaya göre, yaşayanların yüzde 40’ı üniversite mezunudur. Beylikdüzü ilçesi kişi başına 10M²’yi aşan yeşil alanları ile bir Avrupa kenti standartındadır.

Marmara Denizine kıyısı bulunan Beylikdüzü ilçesi;  Büyükçekmece, Esenyurt, Avcılar ilçeleriyle komşudur.

Beylikdüzü Konut Satışları

Beylikdüzü ilçesi, Esenyurt’tan sonra İstanbul’un en fazla konut satılan ilçelerindendir. 2017 yılında 11.467 konut satılan Beylikdüzü’nde 2018 yılı konut satışları 11.038 olarak gerçekleşmiştir.

Ulaşım

D100 karayolunun tam ortasından geçtiği Beylikdüzü ilçesine toplu taşıma ile ulaşımda Metrobüs ulaşımı en çok tercih edilen alternatiftir. Raylı sistem ulaşımı bulunmayan ilçeden yakın ve merkez noktalara İETT ve dolmuş ulaşımı bulunmaktadır.

Bölgesel Faktörler

İstanbul’un iki önemli fuar merkezinden biri olan TÜYAP Fuar Merkezi, Beylikdüzü ilçesi sınırlarında yer almaktadır. TÜYAP’ta yıl boyunca yapılan fuarlar ilçe için bir çekim merkezi oluşturmaktadır. Ayrıca; Atatürk Havalimanı  ve bölgenin yeni ofis bölgesi Basın Eksprese yakın oluşu Beylikdüzü’ne avantaj sağlamaktadır.

Beylikdüzü Gayrimenkul Değerleme

Beylikdüzü  ilçesi son yıllarda markalı proje üreticilerinin radarındaki ilçelerdendir. İstanbul’un merkez sayılabilen noktaların dışında bulunan Beylikdüzü ilçesindeki arsa fiyatları ve kat karşılığı oranları, son 5 yılda ilçenin gayrimenkulde trendini yükselmiştir.

Konut satış fiyatlarının alt orta gelir grubuna hitap etmesi nedeniyle, konut satışlarının da yüksek seyrettiği ilçede, gayrimenkul değerleri sürekli artış kaydetmiştir.

Beylikdüzü ilçesi gayrimenkul değerleme ihtiyaçlarınız için, 0 216 384 42 27 telefondan Bilge Değerleme ile iletişime geçin.