Başakşehir Gayrimenkul Değerleme

başakşehir gayrimenkul değerleme

İstanbul’un en büyük 19. ilçesi olan Başakşehir, konumu itibari ile Esenyurt, Sultangazi, Avcılar gibi önemli bölgelerin yakınında bulunmaktadır. Toplam yüzölçümü 104,33 km2 ve nüfusu 193,750’dir.

Tarihi

Osmanlı zamanında ismi Azatlık olarak bilinen Başakşehir ’in tarihi oldukça eskiye dayanmaktadır.

Osmanlı döneminde barut ihtiyacının karşılandığı bölge de Yarım Burgaz Mağarası yer almaktadır. Mağarada paleotik dönemden ve Bizans döneminde kalma kilise kalıntıları bulunmaktadır. Ayrıca Resneli Niyazi Bey’e ait çiftlik yapımı eski dönemlere dayanmasına rağmen hala bölgede yer almaktadır.

Sanayi

İstanbul’da yer alan iki organize sanayi bölgesinden biri olan ve TEM otoyolunun hemen kuzeyinde kurulan İkitelli Organize Küçük Sanayi Bölgesi, bölgede sanayi sektörünün diğer sektörler içinde büyük bir yüzde ile yer almasını sağlamaktadır.

Ayrıca ilçede Kayabaşı mevkiinde faaliyet sürdüren sanayi tesisleri de yer almaktadır.

Başakşehir Konut Satış Rakamları ve Gayrimenkul Değerleme

Başakşehir çoğunlukla konut satışlarında ilk 5 ilçe arasında yerini korumaktadır.

  • 2019 yılında Başakşehir ’de toplamda 12.130 konut satışı gerçekleşmiştir. Özellikle 2019 yılının son ayında diğer aylara göre konut satış rakamları ivme göstererek 2.145 olmuştur.
  • 2020 Ocak ayında ise toplamda 983 adet konut satışının gerçekleştiği Başakşehir ’de, geçen yılın aynı ayına göre karşılaştırma yapıldığında artış mevcuttur. 2019 Ocak ayında ilçede toplamda 540 adet konut satışı gerçekleşmiştir.

İstanbul’un en büyük 19. İlçesi Başakşehir ’de konut satış rakamları her geçen gün artış göstermeye devam etmektedir.

Başakşehir ’de yapacağınız gayrimenkul değerleme talepleriniz için 0216 384 42 27 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.