Kırklareli Gayrimenkul Değerleme

kırklareli gayrimenkul değerleme

Kırklareli, eski ismi Kırk Kilise ilin merkezidir. Nüfusu 2018 yılı sayımlarına göre 356.050 Kırklareli ’nin yüz ölçümü ise 1.525 km² ‘dir.

Tarihi

Türkiye’nin Avrupa kıtasındaki 5 ilinden biri olan Kırklareli, ilk çağlardan beri yoğun olarak yerleşimin ve yaşamın olduğu bir bölgedir.

Bir dönem Perslerin hüküm sürdüğü Kırklareli daha sonra Romalıların egemenliğine geçmiştir. Haçlı seferlerine maruz kalarak ağır hasarlar alan Kırklareli aslında tarihte önemli bir yere sahiptir. Bizanslıların hüküm sürdüğü Kırklareli, Sultan 1. Murat Hüdavendigar zamanında Türk-Osmanlı egemenliğine geçmiştir.

Birinci Dünya Savaşından sonra 2 yıl Yunan işgalinde kalan Kırklareli, 1922’de özgürlüğünü kavuşmuştur.

Kültür ve Turizm

Merkeze bağlı 7 ilçesi bulunan Kırklareli, ormanları, gölleri, Demirköy ve Kıyıköy sahilleri ile oldukça meşhurdur. Ayrıca kamp, doğa turizmi, trekking ve mağara turizmi ile çeşitliliğe sahiptir.

Tarihi dönemlerden kalan eserlerin yer aldığı şehirde Hızırbey Külliyesi, Askeri Tabyalar, Çeşmeler, Camiler, Köprüler, Kaleler, Manastırlar ve 8000 yıl öncesine dayanan arkeolojik kazılar bulunmaktadır.

Demirköy ve Vize ilçelerine gelen yoğun turist sayısı ile Kırklareli, önemli bir yere sahiptir. Sadece 2018 yılında bu ilçelere 1 milyondan fazla turist ziyareti gerçekleşmiştir.

Sanayi

Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi, tek parça ve büyük ölçekli sanayi parselleri ile öne çıkmaktadır. Danone, Şişecam, Zorluteks vb. gibi büyük firmaların yer aldığı Kırklareli ’nde toplamda 224 sanayi sitesi bulunmaktadır.

Türkiye ’nin önemli sanayi tesislerinin bulunduğu Kırklareli ’nde, aynı zamanda tarım ve hayvancılıkta önemli bir yere sahiptir. Su ürünleri ile beraber balıkçılığında yapıldığı bölgede, baraj ve göllerde balık tesisleri de bulunmaktadır.

Kırklareli Konut Satış Rakamları ve Gayrimenkul Değerleme

TÜİK Verilerine Göre;

  • 2019 yılında Kırklareli’nde 7.053 konut satışı mevcuttur.
  • 2018 yılında konut satışlarının 2019’a göre daha yüksek olduğu Kırklareli’nde toplamda 8.613 konut satışı gerçekleşmiştir.
  • 2017 yılında ise 8.374 adet konut satışı gerçekleşmiştir.

Türkiye’nin önemli sanayi tesislerinin yer aldığı Kırklareli ’nde yapacağınız gayrimenkul değerleme talepleriniz için 0216 384 42 27 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

kaynak:

https://biruni.tuik.gov.tr/medas/?kn=73&locale=tr

https://tr.wikipedia.org/wiki/K%C4%B1rklareli