Düzce Gayrimenkul Değerleme

Düzce, Karadeniz Bölgesi’nin Batı Karadeniz Bölümüne yer almaktadır.

3.641 km² yüz ölçümüne sahip olan Düzce’nin nüfusu 377.610’dur .Düzce ili idari yapı olarak 278 köy, 114 mahalle ve 2 beldeden oluşmaktadır.

TARİHÇE

Düzce’nin bilinen tarihi M.Ö. 1390 yıllarına dayanmaktadır. Yöre, birçok kavimin ve devletin istilasına maruz kalmıştır. Bu sebepten Çevrede Frig, Lidya, Pers, Roma, Bizans, Selçuk ve Osmanlı gibi uygarlıkların izlerini görmek mümkündür.Yörenin Osmanlı hakimiyetine geçişi Orhan Gazi’nin komutanlarından Konuralp Bey’in 1323 yılında Bizans tekfurları ile yaptığı savaş neticesinde gerçekleşmiştir.Bu yörenin adı komutan Konuralp’e ithafen verilmiş ve günümüze kadar bu şekilde ulaşmıştır. Düzce’ye bağlı Konuralp beldesinde yer alan antik şehrin tarihi, Milattan Önce 3.yy’a kadar dayanmaktadır.

KÜLTÜR

Kültürel çeşitliliğin doğal güzelliklerle buluştuğu illerden biri olan Düzce, Konuralp’te bulunan ve tarihsel süreç içerisinde bölgede hüküm süren medeniyetlerin özelliklerini gösteren, heykel, seramik, sikke koleksiyonları ile etnografik eserlere sahiptir.

Konuralp Müzesi’nde toplamda 6.207 adet tarihi eser bulunmaktadır. Ayrıca 216 adet taşınmaz kültür ve tabiat varlığının bulunduğu Düzce’de 28 arkeolojik sit alanı da mevcuttur.

TURİZM

Batı Karadeniz Bölgesinde yeşil ve mavinin eşsiz tonlarıyla bezenen, İstanbul ve Ankara arasındaki kara yolu ulaşımının önemli noktasında yer alan Düzce, ormanları, gölleri, şelaleleri ve sahilleriyle deniz ve doğa tutkunları için önemli alternatifler sunmaktadır.

DÜZCE KONUT SATIŞLARI

  • 2017 yılı Ocak ve Ağustos ayları arasında Düzce’de 4.408 konut satışı yapılırken,
  • 2018 yılı Ocak ve Ağustos ayları arasında 3.611 konut satışı ile düşüş gerçekleşmiştir.( 2018 yılı nisan ayında Düzce’de 588 konut satışı gerçekleşmiştir.)

TÜİK ve Kocaeli Bölge Müdürlüğünce açıklanan verilere göre, Doğu Marmara bölgesinde 2019 yılı Eylül ayında en az konut satışı Bolu ve Düzce’de gerçekleşmiştir.

  • 2019 yılı Eylül ayında Düzce’de toplamda 765 konut satışı gerçekleşmiştir.

DÜZCE GAYRİMENKUL DEĞERLEME

Düzce; İstanbul – Ankara gibi iki metropol arasında, Türkiye’nin uluslararası ulaşım ağı olan D100 Karayolu üzerindeki önemli bir il merkezidir.

Deprem sonrasında; hazırlanan deprem yönetmeliğine göre, adeta yeniden inşa edilen Düzce’nin kuzeydoğusunda oluşturulan konutlar, 14 bölgeden müteşekkil olup, Bakanlık tarafından yapılan çalışmaları neticesinde, 3.108 konut, hak sahiplerin teslim edilmiştir. 

Düzce’de gayrimenkul değerleme talepleriniz için, 0216 384 4227 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.