Türk Vatandaşlığı İçin Gayrimenkul, Gayrimenkul Almak İçin Lisanslı Değerleme Raporu Gerekiyor

Yabancıya gayrimenkul satışını cazip kılmak için yapılan değişiklikle önce 1 milyon, sonra 500 bin ve en son olarak 250 bin dolar değerinde gayrimenkul alan yabancıya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı alma hakkı tanındı. Üstelik bu hak, hali hazırda var olan konut için değil, yapım aşamasındaki projelerden konut almakla da geçerli kılındı.

Vatandaşlığı alabilmek elbette belirli kurallara bağlandı. 250 bin dolar değerinde bir gayrimenkulü alan yabancı kişi, bu gayrimenkulü 3 yıl satmama sözü veriyor.

Değerleme Raporu Zorunlu

Vatandaşlık için alınan gayrimenkullerde, gayrimenkul değerleme raporu, zorunlu olarak talep ediliyor. Alınan gayrimenkulün vatandaşlık için istenen tutarda olmasını beyan etmek için lisanslı gayrimenkul değerleme raporu gerekiyor. Rapor, işlemden maksimum 3 ay öncesine ait olması gerekiyor; 3 aydan eski raporlar kabul görmüyor. Alınan rapor işlem süresince geçerliliğini koruyor.

Vatandaşlık için gayrimenkul alımlarında gereken değerleme raporu ihtiyaçlarınız için, 0 216 384 42 27 nolu telefondan Bilge Değerleme ile iletişim kurun…