Arap iş insanları gayrimenkulde rotayı Türkiye’ye çevirdi

Arap iş insanları gayrimenkulde rotayı Türkiye'ye çevirdi

Türk-Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği (TÜRAP) ve TurabExpo tarafından İstanbul’da düzenlenecek Gayrimenkul Proje Geliştirme ve Finansman Fuarı, 19 Arap ülkesinden bin 500 yatırımcıyı Türkiye’deki konut üreticileriyle buluşturacak.

Vatandaşlık İndirimi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak için gayrimenkule yatırım tutarının 250 bin dolara indirilmesi, Arapların Türkiye’de konuta olan ilgisini artırdı. Türk-Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği (TÜRAP) ve TurabExpo tarafından düzenlenen ‘Gayrimenkul Proje Geliştirme ve Finansman Fuarı’ da bin 500 Arap yatırımcıyı Türkiye’deki konut üreticileriyle buluşturarak Arapların Türkiye’den daha fazla konut almasına olanak sağlayacak.

Bu yıl Pullman İstanbul Airport&Convention Center’da 19-22 Kasım tarihleri arasında yapılacak  fuar ile Türkiye’deki konut üreticileri Arap yatırımcılarla yüz yüze görüşüp yatırım fırsatlarını değerlendirme imkanı bulacak. Geçtiğimiz yıldan farklı olarak bu yıl TÜRAP, 19 Arap ülkesinde kurduğu organizasyon aracılığı ile fuara katılan firmaların konutlarının Arap ülkelerinde satışına da aracılık edecek….

Kaynak: hurriyet.com.tr